sobota 9. júna 2018

160/365 Kláštor piaristov

Kostol Najsvätejšej Trojice známy aj ako Piaristický kostol je jeden z troch historických kostolov v Prievidzi. S výstavbou sa začalo v roku 1666. Patrí medzi jedinečné barokové stavby v strednej v Európe.

Celý kostol sa nesie v barokovom štýle. Dominantou kostola je hlavný oltár s mramorovou stĺpovou architektúrou a s ústredným obrazom Nanebovzatia Panny Márie ... Už ako malá som chodila obdivovať prekrásne fresky, maľby na strope a stenách, ktorých autorom je Š. Bopovský.

Fotila som len spoza mreže, ktorá je pri vstupných dverách ...  škoda že sa nedá bežne vojsť dnu mimo bohoslužieb, posadiť sa a vnímať tú krásu.  Nádherné maľby sú po celom strope.
prajem krásnu nedeľu a všetko dobré
vaša Laura ♥

7 komentárov:

 1. Krása! Nejsem věřící, ale kostely navštěvuji ráda. Obdivuji architekturu,malby, fesky, vitráže......
  Příjemnou neděli, Lauri!
  Hanka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Lauro, když jsem uviděla první fotku interiéru, tak jsem zůstala v úžasu. Mám ráda baroko … tedy nejen. Tolik krásy je kolem nás ......
  Užij si krásnou a pohodovou neděli. Zdravím, Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Laury, to je krása. Já taky ráda fotím kostely a chrámy. Měj pěknou neděli.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Lauro, krásný kostel a ty malby... Nádhera.
  Přeji příjemnou neděli. D.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak tam bych ráda zavítala, moc pěkná výzdoba chrámu. V Prievidzi jsem dosud nebyla.
  Jiřina z N.
  trvalkadahlia.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Lauri, presne aj mne toto chýba - sadnuť si a v tichosti obdivovať tu nádheru. Teraz sú však všade mreže a pozerať sa dá len cez ne a to už nie je ono. Ale chápem - zlodeji ...., smutné.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Vyzerá nádherné,len škoda ,že keď sme tam išli minulý rok bolo všetko zamknuté.Dúfam,že budeme mať príležitosť sa tam vrátiť a nasať tú krásu.Žaneta

  OdpovedaťOdstrániť