piatok 27. decembra 2013

Rodinné rezy

Pod týmto názvom som tento zákusok našla v akomsi časopise ... vyskúšala som ho a odvtedy sa stal súčasťou  takmer všetkých rodinných osláv.


Budeme potrebovať :

5  vajec
120 g  práškového cukru
1 ks  vanilkový cukor
120 g  múka polohrubá
20 g    kakaový prášok
5 PL  vlažnej vody
1 ks   prášok do pečiva 

plnka :
2,25  dl  mlieka
1,5 PL  hladkej múky
2  vajcia
2  žĺtky
90 g  práškového cukru
3 PL  kakového prášku
250 g  masla

poleva:
100 g  masla
100 g  čokolády na varenie
na potretie džem ríbezľový alebo višňový
Žĺtky vyšľaháme s práškovým a vanilkovým cukrom, postupne k tomu pridáme vlažnú vodu, z bielkov ušľaháme tuhý sneh. Múku, PDP, práškový cukor a kakao si preosejeme, striedavo so snehom pridávame k žĺtkom. Upečieme piškótu. Piškótu vyklopíme a necháme vychladnúť. Prekrojíme po dĺžke na polovicu a každú polovicu ešte horizontálne na polovicu.


Plnka: V hrnci nad parou zmiešame múku s preosiatym kakaom, na to nalejeme mlieko s vajcami a žĺtkami. Za stáleho miešania uvaríme hustý krém, preložíme do misky a tiež za stáleho miešania vychladíme. Teraz to ide dobre vonku, inak v drese so studenou vodou. V mise vyšľaháme maslo s cukrom do peny a postupne zašľahávame studený krém.


Po prekrojení piškóty máme 4 pláty. Prvý natrieme pikantným napríklad ríbezľovým džemom, naň rozotrieme primerané množstvo krému. Na to položíme druhý korpus a potrieme ho iba plnkou, tretí korpus opäť natrieme džemom a krémom. Na záver položíme štvrtý korpus a zvyškom plnky potrieme boky a vrch rezu. Celé rezy nahrubo polejeme polevou. Poleva: Čokoládu polámeme a s maslom za stáleho miešania rozpustíme vo vodnom kúpeli.

1 komentár:

  1. No, ako fajn, ďakujem za dobrý recept, hľadám, čo variť .... mnoho takýchto inšpiratívnych príspevkov prajem aj naďalej

    OdpovedaťOdstrániť