utorok 7. januára 2020

Po sviatkoch

Veľmi pekne Vám ďakujem za komentáre, ktoré ste zanechali pod minulým príspevkom. Cením si  Váš čas, ktorý ste tomu venovali.  :)


Sviatkom Troch kráľov pre mňa končí krásne a čarovné vianočné obdobie ...  Dnes som pomaly poschovávala dekorácie späť do škatúľ a na rok som ich odložila do najvyššej police v komore ... Stromček som ešte ušetrila,  do piatku sa z neho budem tešiť.  Nie som prívržencom prítomnosti vianočného stromčeka v byte do februára, dokonca až do marca ...


Všetko sa dostáva do všedných koľají ...  Hrnce s tradičnými dobrotami vyprázdnené, krabica s cukrovinkami je po včerajšku tiež už prázdna.  Tento rok sme to s Katkou odhadli akurát.   :)   Teda, ja som len manažovala, piekla ona ...  ♥


Tohoto anjela som si našla pod stromčekom  ... Je krásny, z brezového dreva a urobil mi veľa radosti ... Katka vie, čím ma potešiť ... :)
Svetielka po večeroch  pálime stále ... patria k tomuto obdobiu dlhých zimných večerov, vnášajú svetlo a pohodu  na konci dňa.

Skončili už Vianoce aj u vás ?  :)   Či áno, alebo nie,  prajem krásne dni ...
vaša Laura  ♥

14 komentárov:

 1. Lauri,
  anjelik je krásny.
  My ešte stromček máme, aj veľa koláčikov a zatiaľ aj výzdobu, ale asi len do víkendu :-)
  Maj sa krásne,
  A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. So stromčekom sa aj ja ťažko lúčim, ale zavadzia mi ... tal tiež cez víken pôjde z domu ... :)
   Aďka, pozdravujem ... L.

   Odstrániť
 2. Laury, tradičně odstrojujeme většinou po Třech králích. Letos máme ale výzdobu a stromeček až do neděle, kdy si přijedou pro dárky vnoučata, která byla o svátcích na Moravě a opět se většina z nás sejde. Jak jsem se dozvěděla, tak křesťanské Vánoce končí až tuto neděli, takže to bude akorát. Ani já si svátky uměle neprodlužuji. Měj pěkný den.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marti, užite si víkend ... to bude zas radosti a ruchu ... viem si predstaviť ... :) Majte sa všetci dobre ... L.

   Odstrániť
 3. My jsme doma vždy stromeček odstrojovali na Tři krále a tak to dělám mi já. Takže u nás už v domě Vánoce jsou uložené. Jen na venkovních dveřích je věnec, který tam bude déle- až tolik vánoční není a na okně v mém pokoji si nechávám svícen. V obýváku mám svícinky, které mi nahradí světýlka na vánočním stromku :-).
  Andělíček je tedy moc hezký, hned mne zaujal.
  Měj se hezky, Lauri!
  Hanka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hanka, po Troch králoch stromček u mňa stráca zmysel ... je po sviatkoch, ideme ďalej. tento rok výnomočne stromček do tohoto víkendu ... pekný je, z lesa ( teda, na chate už zavadzal) ... tak sa ešte chvíľu budem kochať ... Maj sa dobre ... L.

   Odstrániť
 4. Lauri, v prvom rade prajem šťastný nový rok, aby sme sa tu vo virtuálnom svete stretávali čo najdlhšie v zdraví. Ja už som tiež poskovávala všetky ozdoby...ani stromček už nemáme...Tiež som sa naučila, že po Troch kráľoch balím :) Anjelik je krásny...mne tiež robia veľkú radosť v akejkoľvek podobe :)Papa Zuzana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zuzka, ďakujem za pekné prianie a podobne aj tebe prajem krásny a úspešný nový rok. Maj sa dobre ... pa L.

   Odstrániť
 5. Milá Lauro, u nás je stále vánoční výzdoba. V sobotu a v neděli budu vše uklízet do krabic.
  Svíčky u nás svítí každý večer. Zdravím na Slovensko. M.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marie, pozdravujem aj ja a ďakujem za nakuknutie ... maj sa dobre ... L.

   Odstrániť
 6. Tiež mám ešte výzdobu, cez víkend pôjde do krabíc. A sviečky po večeroch pálime tiež :-)
  Anjelik je veľmi milý, páčia sa mi také vecičky, obzvlášť drevené.
  Prajem krásny týždeň

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Any ... vidím, že tento víkend je pre väčšinu hraničný termín ... hi hi ... Poznám pár ľudí, ktorí majú stromček do marca ... no ale keď im to vyhovuje, je to na nich ... Maj pekné dni ... L.

   Odstrániť
 7. Anjelik je v lúčoch svetla nádherný, vytvorila si príjemnú atmosféru a celkom jednoducho, to mám moc rada!
  Lauri, aj ja pomaly spratávam výzdobu, dokonca stromček Jurko spratal už na Silvestra, lebo prvého odchádzal a je to vždy jeho robota :-)
  Prajem krásny a hlaaaaavne v zdraví prežitý rok 2020!
  Pááááá

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani ďakujem ... Plamienky sviečok vedia vyčariť teplo a pohodu v týchto tmavých dňoch ... milujem to ... Maj sa dobre ... L.

   Odstrániť