pondelok 7. októbra 2013

O jesennom spleene ...

Skončil sa víkend ... zas sme ho trávili v prírode ... užívali si pekných dní ... a žiadna jesenná depka sa nekonala ... :)
Toť miule som natrafila na akýsi blog ... o jesennej depresii, melanchólii ... ako sa dotyčná trápi jesenným spleenom, ktorý ju pochytil ... Nie, nie ... s tým nemôžem súhlasiť ... Aj keď mám leto najradšej, jeseň je najfarebnejším obdobím roku ... Pominuli letné extrémne horúčavy, pominulo prázdninové a dovolenkové sťahovanie národov ... Nastal čas kľudu, babieho leta, ktoré je príjemné svojimi dennými teplotami a chladivými iskrivými ránami ...
Zo všadiaľ padá množstvo farebného lístia a v lese nám hlasno šuští pod nohami. Stromy sú obťažkané šťavnatým a zrelým ovocím ... Zberáme úrodu, o ktorú sme sa od jari starali ... Tak aká depka ... :)
Tá sa možno objaví s príchodom celodenných hmiel a sychravého počasia ... ale nájdite si aj v ňom niečo pozitívne ... Dobre sa oblečte, obujte a vydajte sa na dlhú prechádzku ... hoc aj za dažďa ... ešte čistejší vzduch budete dýchať, hmlisté počasie urobí vašej pleti len dobre ... :) A po príchode domov sa nedajte nikým rušiť, obujte si štrikované ponožky, zabaľte sa do deky, uvarte obľúbený čaj a relaxujte ... aspoň hodinku si ukradnite každý deň iba pre seba ... :)
Po depresiách a spleene nebude ani chýru, ani slychu ... :))))))
A ako na vás pôsobí jeseň ?

4 komentáre:

  1. Presne tak. Jeseň vie byť malebná, farebná a pohodová. Vraví sa, že každý má najradšej to obdobie roka v ktorom sa narodil. Neviem či to tak je, ale čím som staršia, tým mám jeseň viac a viac rada :)......možno na tom bude niečo pravdy.....:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. :) vidím, že to cítiš podobne ...

    OdpovedaťOdstrániť